Progresívci budú mať kandidátov v regionálnych a komunálnych voľbách. O menách diskutujú

Progresívci budú mať kandidátov v regionálnych a komunálnych voľbách. O menách diskutujú
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák (ilu)
Progresívne Slovensko (PS) bude mať svojich kandidátov v komunálnych a regionálnych voľbách vo väčšine miest a obcí na Slovensku, či už na primátorov, starostov, alebo poslancov. Strana uviedla, že o jednotlivých menách diskutujú a predstavia ich v krátkom čase. Spolupracovať chce PS v blížiacich sa voľbách s hodnotovo blízkymi subjektami, vylučuje strany súčasnej parlamentnej opozície.

"V Progresívnom Slovensku neberieme komunálne a župné voľby na ľahkú váhu a pripravujeme sa na ne už dnes. Ešte v lete sme si robili vo viacerých mestách interné prieskumy nálad a problémov, ktoré ľudí trápia (Názor Prešova, Názor Sniny a podobne), v súčasnosti prebiehajú diskusie o konkrétnych kandidátoch a o ponuke našich riešení," uviedlo PS.

Na otázky o prípadnej spolupráci s inými subjektami PS odpovedalo tým, že chce spolupracovať so stranami podobnej hodnotovej orientácie a podobných pracovných metód všade, kde to bude možné. Podľa slov strany sa to ukázalo ako možné napríklad  v Bratislave. Rokovania v iných krajoch s inými politickými subjektmi PS ešte len začína.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá