Slovak Lines nebude brániť vodičom prejsť k novému dopravcovi Arriva

Slovak Lines nebude brániť vodičom prejsť k novému dopravcovi Arriva
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Ak súčasní vodiči končiaceho dopravcu Slovak Lines budú mať záujem prestúpiť k novému dopravcovi Arriva, ktorý má na území Bratislavského kraja začať jazdiť od 15. novembra, nebude im v tom bránené.

Súčasný zamestnávateľ im vyjde v ústrety a uvoľní ich k 14. novembru. Na piatkovom stretnutí to deklaroval Adrián Rác zo spoločnosti HB Reavis Group a člen dozornej rady Slovak Lines. Stretnutie zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj ako mediátor pri zmene regionálneho autobusového dopravcu v kraji.

"Som veľmi rád, že na toto spoločné stretnutie prišli všetky zainteresované strany. Našim cieľom je, aby obyvatelia kraja mohli od 15. novembra cestovať v autobusoch prímestských liniek a tiež aby stovky súčasných vodičov neprišli o prácu," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

Hlavnou témou stretnutia boli najmä podmienky pre vodičov autobusov, teda mzdy, sociálne zázemie, parkovanie autobusov či pracovné povinnosti. Otázky sa týkali tiež pracovného času, nadčasov, pohotovosti či čistenia autobusov. Na väčšinu svojich otázok  už vodiči dostali odpovede, pričom vedenie spoločnosti Arriva deklaruje, že zvyšné otázky zodpovie zástupcom odborárov najneskôr v pondelok.

Spoločnosť Arriva eviduje od začiatku náboru z trhu bezmála 200 prihlásených záujemcov na pozíciu vodiča, podotýka však, že má "eminentný záujem" o vodičov pôsobiacich v Slovak Lines. "Ak sa vodiči prihlásia do 30. októbra, vieme zohľadniť ich preferencie na zadelenie spojov, respektíve liniek," povedal generálny riaditeľ spoločnosti László Ivan. Pripomenul, že ich záujmom je zachovať komfort pre cestujúcich i samotných vodičov. "Ponúkame vodičom kontinuitu na ďalších desať rokov," doplnil Ivan.

V Bratislavskom kraji bude od 15. novembra pôsobiť nový regionálny autobusový dopravca Arriva. BSK s ním po ukončení súťaže podpísal zmluvu na desať rokov za vyše 330 miliónov eur. Arriva nahradí v kraji dopravcu Slovak Lines, ktorému sa skončí zmluva 14. novembra. Slovak Lines bude aj naďalej prevádzkovať autobusovú stanicu v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá