Vedcom sa podarilo zistiť, ako sa ľudia stravovali počas doby železnej. Budete prekvapení

Vedcom sa podarilo zistiť, ako sa ľudia stravovali počas doby železnej. Budete prekvapení
Zdroj foto: SITA/AP (illu)
Vedci vďaka analýze exkrementov starých 2700 rokov zistili, že ľudia v dobe železnej už pili pivo a jedli plesňový syr.

V stolici pravekých baníkov, ktorá sa zachovala v soľných baniach v rakúskom Hallstate, totiž pri mikrobiologickom rozbore objavili okrem iného stopy modrej plesne, ktorá sa dodnes používa pri výrobe zrejúcich syrov. V jedálničku vtedajších ľudí však prevažovali celozrnné obilniny, ktoré doplňovalo ovocie, strukoviny a mäso, uviedli odborníci v štúdii uverejnenej v časopise Current Biology.

Hoci konzumácia alkoholu nebola v praveku ničím neobvyklým, vedci objavili v stolici prvý molekulárny dôkaz o tom, že ľudia v soľných baniach pred takmer tromi tisíckami rokov bežne pili pivo. Ešte viac ich ale prekvapil nález plesní Penicillium roqueforti a Saccharomyces cerevisiae, ktoré podľa nich svedčia o tom, že sa už vtedy úmyselne používali pri výrobe syrov.

"To je podľa mňa veľmi sofistikované. Je to niečo, čo by som v tej dobe nečakal," povedal vedúci výskumného tímu Frank Maixner, ktorý pôsobí ako mikrobiológ v inštitúte Eurac v talianskom meste Bolzano. "Baníci v Hallstate podľa všetkého úmyselne používali technológie fermentácie za použitia mikroorganizmov, ktoré sa v potravinárskom priemysle používajú dodnes," dodal.

"Začína byť čím ďalej jasnejšie, že prehistorické kulinárske postupy boli veľmi dômyselné a že komplexné spracovanie potravín vrátane techniky fermentácie hralo v ranej histórii stravovacích návykov podstatnú úlohu," uviedla Kerstin Kowariková z viedenského Prírodovedeckého múzea.

Alpské mesto Hallstat je zaradené na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO a v pravekých dejinách Európy hralo tak významnú úlohu, že podľa neho bolo dokonca pomenované historické obdobie. Halštatská doba sa datuje do 7. až 5. storočia pred naším letopočtom a spadá do staršej doby železnej.

V soľných baniach v meste Hallstat archeológovia objavili množstvo cenných nálezov, pretože baníci vtedy pod zemou trávili celé dni. Vďaka priaznivej klíme s konštantnou teplotou okolo osem stupňov Celzia a vysokej koncentrácii soli vo vzduchu sa zachovali dokonca aj ich exkrementy.

Vedci skúmali stolicu z doby bronzovej, z doby železnej a z 18. storočia. Hlavným rozdielom oproti dnešnej bežnej strave bolo podľa nich to, že sa kedysi konzumovali menej spracované potraviny. Zloženie črevnej mikroflóry napovedá, že ľudia sa vtedy stravovali obdobne ako v súčasnosti obyvatelia tradičných komunít mimo západného sveta.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá