Tínedžer v Česku vytiahol v škole nôž, zranil dvoch svojich spolužiakov

14.10.2021 19:13

Incident medzi spolužiakmi na jednej zo základných škôl v okrese Příbram v Stredočeskom kraji vyšetruje tamojšia polícia. Podľa prvotných informácií mal 14-ročný chlapec zraniť dvoch svojich spolužiakov nožom.

Dve dievčatá v Berlíne utrpeli zranenia pri útoku nožom na základnej škole
Foto: Michael Kappeler/dpa via AP

Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu polície Vlastu Suchánkovú. K incidentu došlo na základnej škole v meste Sedlčany. Polícia sa podľa Suchánkovej o konflikte dozvedela vo štvrtok. Kedy presne k napadnutiu došlo, vyšetrovatelia nespresnili. 

"K incidentu malo dôjsť medzi troma žiakmi školy. Podľa prvotných zistení mal štrnásťročný chlapec napadnúť počas pobytu v škole nožom svojich dvoch spolužiakov," uviedla hovorkyňa.

Zranenia boli podľa kriminalistov povrchové a nevyžiadali si lekárske ošetrenie. Prečo a za akých okolností k incidentu došlo, podľa Suchánkovej jej kolegovia zatiaľ preverujú. Hovorkyňa dodala, že policajti v súvislosti s prípadom úzko spolupracujú s vedením školy. Vypočujú napadnutých chlapcov, ako aj ich spolužiaka, ktorý na nich mal zaútočiť, rovnako aj svedkov tejto udalosti. Polícia bližšie informácie vzhľadom na nízky vek detí neuviedla.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok