Z funkcie odstúpiť neplánujem, reaguje Kažimír na slová prezidentky

Aktualizované:
Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír, ktorý čelí obvineniu z korupcie, neplánuje odstúpiť z funkcie. Vyplýva to z Kažimírovej reakcie na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vyhlásila, že by v jeho situácii veľmi vážne zvažovala odstúpenie. Kažimír považuje obvinenie za nespravodlivé. Chce očistiť svoje meno.

"Toto obvinenie priamo nesúvisí s činnosťou národnej banky. Pracujem na sťažnosti proti obvineniu. Nespáchal som žiadny trestný čin a budem si plniť svoje úlohy guvernéra aj naďalej," zdôraznil Kažimír. "Toto obvinenie pociťujem a vnímam ako obrovskú nespravodlivosť a urobím všetko pre očistenie svojho mena a obranu inštitúcie, ktorú zastupujem," podotkol. Uviedol, že si váži hodnoty, ktoré predstavuje prezidentka Slovenskej republiky, a jej stanovisku rozumie.

Čaputová v stredu vyhlásila, že pokiaľ by bola v situácii guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Kažimíra, veľmi vážne by zvažovala odstúpenie z funkcie pre ochranu mena inštitúcie, ktorú teraz zastupuje. Dodala, že rešpektuje prezumpciu neviny a o vine musí rozhodnúť súd.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvinil Kažimíra 8. októbra z prečinu podplácania. Prokuratúra vzhľadom na počiatočné štádium trestnej veci neposkytuje podrobnejšie informácie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá