Zástupcovia Ruska a Európskej únie rokovali o vzájomnom uznávaní covidpasov

Zástupcovia Ruska a Európskej únie rokovali o vzájomnom uznávaní covidpasov
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Zástupcovia Ruska a Európskej únie sa zišli na ďalšom rokovaní, ktoré bolo venované otázke vzájomného uznávania osvedčení o očkovaní proti chorobe Covid-19. Rokovanie sa uskutočnilo vo virtuálnom formáte.

Chcú odstrániť prekážky v pohybe

Agentúra TASS s odvolaním sa na ruské ministerstvo zdravotníctva v stredu informovala, že sa ešte uskutoční séria konzultácií s cieľom dohodnúť sa na hlavných parametroch uznávania týchto dokumentov. Rokovania o vzájomnom uznávaní covidpasov sú zamerané na odstránenie prekážok pre pohyb ruských občanov v Európskej únii a naopak.

Chodia na očkovaciu turistiku

Ruské médiá nedávno informovali, že v krajine je pomerne veľký záujem o zájazdy s balíkom služieb pre občanov Ruska, ktorí sa chcú v zahraničí zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 neruskou vakcínou, lebo následne vydaný medzinárodný covidpas uľahčuje cestovanie.  

Okrem Srbska a Nemecka je od začiatku októbra v rámci očkovacej turistiky možné organizovane vycestovať aj do Chorvátska, informovala pred časom agentúra Interfax, ktorá sa odvolala na výkonnú riaditeľku združenia cestovných kancelárií (ATOR) Maju Lomidzeovú.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá