Laco chce v rodnom meste postaviť hokejovú halu

Laco chce v rodnom meste postaviť hokejovú halu
Zdroj foto: SITA
Brankársky hrdina tohtoročného svetového šampionátu v ľadovom hokeji Ján Laco predstavil so svojimi spoločníkmi zámer postaviť tréningovú halu v tesnom susedstve materského liptovskomikulášskeho štadióna.

Súčasťou projektu by mala byť aj rekonštrukcia pôvodného chladiaceho zariadenia a dlhodobé prevádzkovanie celého komplexu.

Mestské zastupiteľstvo jednomyseľne podporilo tento rozvojový návrh. „Ak všetko pôjde dobre, podarí sa naplniť dohodnuté podmienky a mesto sa k tomu postaví veľmi pružne, naším cieľom je, aby už cez budúce leto stála nová tréningová hala a bola v plnej prevádzke už aj so zrekonštruovanou strojovňou,“ uviedol konateľ spoločnosti JL arena Branislav Duboš.

Primátor Alexander Slafkovský potvrdil, že zaujímavý projekt je na dobrej ceste. „Samozrejme, ani zďaleka nie sme na konci prípravnej fázy. Máme pred sebou ešte množstvo formálnych prekážok, ale aj jednoznačnú podporu zastupiteľstva a urobíme všetko preto, aby sa ho podarilo zrealizovať,“ vysvetlil.

„Je to veľmi zaujímavá ponuka. Mesto môže získať pri menších nákladoch neporovnateľne viac tréningových hodín pre hokejovú mládež a športujúcu verejnosť. Do konca roka potrebujeme mať na stole komplexný návrh zmlúv s presnými ekonomickými ukazovateľmi,“ dodal Slafkovský s tým, že samospráva chce zveľadiť aj starý zimný štadión.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá