Plzeň aj vďaka gólu Bakoša vyhrala, séria Atletica sa skončila

8.11.2012 21:30

Skvelá šestnásťzápasová víťazná séria futbalistov Atletica Madrid na pohárovej scéne sa skončila. Španielsky tím bez Radamela Falcaa i ďalších hviezd prehral vo štvrtok v zápase 4. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2012/2013 na ihrisku portugalskej Coimbry 0:2.

ČTK

Na čelo B-skupiny sa tak dostala Viktoria Plzeň, ktorá v základnej zostave so štyrmi Slovákmi deklasovala na svojej pôde Hapoel Tel Aviv 4:0. Dva góly zaznamenal Daniel Kolář, triumf pečastil slovenský kanonier Marek Bakoš. Ten odišiel z ihriska v 85. minúte, jeho krajania brankár Matúš Kozáčik, Marián Čišovský a Michal Ďuriš odohrali celý duel.

Neapol po domácom víťazstve 4:2 nad Dniprom Dnepropetrovsk poskočil na druhé miesto F-skupiny, hrdinom večera sa stal štvorgólový Edison Cavani. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík nastúpil za domácich v 55. minúte a prihral Uruguajčanovi na tretí presný zásah. V tej istej skupine Eindhoven nečakane prehral v Štokholme s AIK 0:1. Dnipro po troch prehrách okúsilo prvýkrát chuť prehry.

Hráči Fenerhabce Istanbul si poistili vedenie v C-skupine, doma zdolali AEL Limassol 2:0 a slovenský reprezentant Miroslav Stoch bol pri tom v plnej zápasovej porcii. V šlágri tejto skupiny Marseille remizovalo s Mönchengladbachom 2:2 za asistencie šestice slovenských rozhodcov, ako hlavného Ivana Kružliaka.

Anži Machačkala sa po víťazstve 1:0 nad FC Liverpool dostala pred svojho súpera na čelo A-skupiny, slovenský obranca Martin Škrtel nesedel ani na lavičke hostí.

Bez prehry zostáva v H-skupine Rubin Kazaň, ktorý vďaka presnému zásahu Ďaďuna po štvrťhodne hry potvrdil úlohu favorita na ihrisku Netfči Baku.

EL 2012/2013, 4. kolo:
A-skupina:
Anži Machačkala - FC Liverpool 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Traoré
Udinese Calcio - Young Boys Bern 2:3 (0:1)
Góly: 47. Di Natale, 83. Fabbrini  - 27. Bobadilla, 65. Farnerud, 73. Nuzzolo

B-skupina:
Académica Coimbra - Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Gól: 29. a 70. Wilson Eduardo (druhý z 11m)
Viktoria Plzeň - Hapoel Tel Aviv 4:0 (2:0)
Góly: 23. a 76. Kolář, 39. Štípek, 84. BAKOŠ, ČK: 41. Djemba-Djemba (Hapoel)
/za domácich brankár Kozáčik, Čišovský, Ďuriš a Bakoš celý zápas/

C-skupina:
Olympique Marseille - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:1)
Góly: 54. Barton, 68. Ayew - 21. Hanke, 90.+4 Arango. Rozhodovali: Kružliak - Slyško, Somoláni (všetci SR)
Fenerbahce Istanbul - AEL Limassol 2:0 (2:0)
Góly: 12. Kuyt, 40. Sow, ČK: 70. Ouon (AEL)