Aké pánske bundy budú hitom tejto jesene a zimy?

Pr správa
Aké pánske bundy budú hitom tejto jesene a zimy?
Zdroj foto: mimagephotography / Shutterstock.com
Jeseň už klope na dvere, počasie sa zmení a tým pádom aj váš šatník bude potrebovať nové prírastky. V nasledujúcom článku vám povieme na čo, by ste mali sústrediť svoju pozornosť pri nákupe jesenných a zimných pánskych kabátov a búnd. Spoločne sa pozrieme na zaužívané klasiky, ktoré budú zimnej sezóne dominovať, ale aj na nové trendy, ktoré by nemali vo vašom šatníku chýbať!

Pánske kožené bundy, ako neutíchajúci trend

Asi nikoho neprekvapí, že stále sa vracajúci trend v podobe kožených búnd nebude chýbať ani počas nasledujúcich jesenných a zimných období. Existuje množstvo druhov kožených materiálov, avšak to, čo majú (skoro všetky) spoločné, sú odolné charakteristické vlastnosti, ktorými disponujú. Práve tieto vlastnosti vás udržia v suchu počas nepríjemných, upršaných jesenných dní a práve tie, vás súčasne udržia v teple počas chladných zimných rán a večerov. Ako sami vidíte, úžitkovosť kožených pánskych búnd je zaručená a my si myslíme, že tajomstvo tohto už niekoľkoročného trendu sa skrýva v perfektne namixovanej kombinácií medzi užitočnosťou a atraktivitou týchto kúskov oblečenia. Koža jednoducho vyzerá k svetu! História tohto materiálu k tomu nasvedčuje, oblečenie vyrobené z kože ma zároveň dlhú životnosť, takže sa bude jednať o investíciu, ktorá vám vydrží niekoľko sezón a príslušné pánske bundy budú stále v kurze! Kým napríklad iné alternatívy, o ktorých si povieme v nasledujúcom odseku, môžu po jednej sezóne stratiť na svojej atraktivite a aktuálnosti.

Nový trend pre pánske kabáty a bundy

Keď už viete, po akom materiály máte pomyselne skočiť, teraz je na čase pozrieť sa na dizajny, ktoré budú v blížiacej sa jesennej a zimnej sezóne najviac letieť. Zahraniční odborníci na módu predpokladajú, že nadchádzajúcim mesiacom budú vládnuť najmä nekonvenčné strihy v podobe predĺžených kabátov. Oproti klasickým kabátom, by sa malo jednať o dĺžku, ktorá bude zakončená medzi časťou pod kolenom a členkom nohy. Dĺžka zakončenia nie je tou jedinou časťou búnd a kabátov, čo bude v tejto sezóne dominovať. Taktiež sa bude móda pohrávať s dĺžkou rukávov, na čo možno nepotrebujete špeciálny kabát, postačí vám aj nejaký tradičný kus, kde si rukáv iba vyhrniete a podobne. Určite neminiete, pokiaľ stavíte na kabát alebo bundu s veľkým golierom. Opäť jeden z tých novodobých trendov, ktorý je na prvý pohľad zvláštny, ale po čase si ho zamilujete!

Trend, ktorý je veľmi populárny za oceánom, ale postupne sa objavuje po celej Európe a my veríme, že sa nevyhne ani slovenským uliciam sú takzvané Statement kúsky oblečenia. Jedná sa v tomto prípade napríklad o bundy, ktoré majú na sebe zahrnuté nejaké kultúrne vyjadrenie - statement. Zaujímavosťou príslušného trendu je skutočnosť, že každá krajina má svoje špecifické kultúrne problémy, a preto sa jedná o trend, ktorý je možné implementovať kdekoľvek.

Staronovým trendom, ktorý má byť oživený sú takzvané Varsity - univerzitné bundy. Jedná sa o oblečenie, ktoré je inšpirované športom a keďže svet dlho nešportoval, kolektívne zdvihnutie ducha prostredníctvom takéhoto oblečenia dáva perfektný zmysel. Jedná sa o pomyselné baseballové bundy, ktoré majú výrazné zapínanie a vždy hýria živými, neprehliadnuteľnými farbami. Pred pár rokmi boli obrovským trendom, kedy ste nemohli prejsť ani po ulici bez toho, aby ste každých pár minút nenatrafili na niekoho v takejto bunde. Taktiež mnohí slovenskí interpreti siahli do studnice tohto trendu a vytvorili si z neho svoj vlastný merchandise. Ak teda chcete prežiť nasledujúce mesiace v pohodlí a v štýle, odporúčame navštíviť answear.sk, kde si určite nejaký kabát alebo bundu vyberiete!

TOP videá