NHL: Černák pomohol Tampe Bay k víťazstvu nad Floridou, Islanders s Chárom prehrali

10.10.2021 09:21

Slovenský hokejista Erik Černák zaznamenal v nočnom prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL asistenciu, ktorou pomohol k víťazstvu Tampy Bay nad Floridou 4:2.

NHL:

Slovenský obranca odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal aj jeden plusový bod, dve strely a štyri hity. Obhajca Stanleyho pohára rozhodol o víťazstve troma gólmi v tretej tretine, dva z nich dal v presilovkách Pat Maroon.

New York Islanders so slovenským obrancom Zdenom Chárom prehral v derby s New Yorkom Rangers 4:5 po predĺžení. Nedarilo sa ani Dallasu s ďalším slovenským obrancom Andrejom Sekerom, ktorý prehral na ľade Colorada 2:4. Sekera odohral takmer 19 minút a zapísal si jeden mínusový bod. Vancouver bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehral doma s Edmontonom 2:3.

Buffalo - Detroit 3:1

Florida - Tampa Bay 2:4 (za hostí E. Černák 0+1)

Columbus - Pittsburgh 3:4 pp

Colorado - Dallas 4:2

Chicago - Minnesota 5:1

Los Angeles - Anaheim 3:4 pp a sn

Vancouver - Edmonton 2:3

San Jose - Vegas 4:0