Matej Tóth bude novým riaditeľom Vojenského športového centra Dukla v Banskej Bystrici

5.10.2021 11:23

Olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth sa od 1. novembra stane novým riaditeľom Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Informovalo o tom Ministerstvo obrany Slovenskej republiky. Tóth vystrieda Romana Benčíka, ktorý vo funkcii končí na vlastnú žiadosť.

Olympijský víťaz sa teší na spoluprácu

"Je veľmi príjemné prichádzať na túto pozíciu v takejto atmosfére. Teším sa na spoluprácu, budem sa snažiť dať Dukle maximum, čo budem vedieť. Budem sa snažiť uplatniť všetky svoje znalosti a skúsenosti a pomáhať najmä športovcom – vytvárať im tie najlepšie podmienky, pretože oni sú na Dukle tí, pre ktorých sme tu. To je moja najväčšia starosť a najvyšší cieľ," povedal Tóth. Atlét Tóth je olympijským víťazom z Ria de Janeiro 2016 a majster sveta z Pekingu 2015 v chôdzi na 50 km. Posledné preteky absolvoval 6. augusta 2021 v Sappore na tokijskej olympiáde a následne oznámil koniec svojej aktívnej športovej kariéry.  

"Mateja Tótha určite netreba špeciálne predstavovať. Dôležité však je, že vo Vojenskom športovom centre pôsobí už 18 rokov. Dôkladne teda pozná nielen prostredie, ale tiež problémy a možnosti ďalšieho napredovania z pohľadu športovca ale aj manažmentu. Som presvedčený, že do Vojenského športového centra Dukla prinesie nový pohľad a ako donedávna aktívny športovec a reprezentant bude dbať tiež na potreby a rozvoj našich športovcov," uviedol v tlačovej správe minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď.

Ďalej uvádza, že vedenie rezortu ráta s ďalšími posilami v manažmente Vojenského športového centra Dukla z radov top športovcov. Vo vedení Dukly tak bude pôsobiť napríklad aj bývalá vodná slalomárka Elena Kaliská.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok