Lacko vykročil úspešne za obhajobou titulu na Slovak Open

6.11.2012 20:53

Slovenský tenista Lukáš Lacko vykročil úspešne za obhajobou vlaňajšieho titulu na bratislavskom challengeri Slovak Open (dotácia 85.000 eur). V úvodnom kole si ako nasadená jednotka poradil s Nemcom Matthiasom Bachingerom za 61 minút hladko v dvoch setoch 6:2, 6:2.

Lackovi vyšiel úvod zápasu s Bachingerom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie finalistu minulotýždňového challengeru v Ženeve a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Slovenský daviscupový reprezentant kvalitne podával i returnoval, umne menil rytmus hry a robil minimum nevynútených chýb.

V siedmom geme Bachingera opäť brejkol a zisk prvého setu následne spečatil čistou hrou. Aj druhé dejstvo bolo jasne v réžii Lacka, ktorý od stavu 1:2 získal päť gemov v rade.

Lacko po skončení zápasu netajil spokojnosť. "Začať turnaj takýmto víťazstvom je určite príjemné. Potreboval som takýto výsledok a cením si, že som ho dosiahol proti hráčovi, ktorý bol minulý týždeň vo finále. Som spokojný so svojím výkonom. Herne sa cítim už dlhší čas lepšie, dnes som bol psychicky uvoľnený a nebol som pod stresom," povedal Lacko, ktorý proti Čapkovičovi očakáva ťažký zápas. "Kamil sa bude chcieť pred domácim publikom predviesť, nebude mať čo sratiť, môže hrať uvoľnene."

Súhrn utorňajších výsledkov dvojhry a štvorhry:

Dvojhra - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR-1) - Matthias Bachinger (Nem.) 6:2, 6:2 za 62 minút
Kamil Čapkovič (SR) - Federico Delbonis (Arg.) 7:5, 6:3 za 91 minút
Michal Mertiňák (SR) - Jozef Kovalík (SR) 6:4, 6:7 (6), 6:4 za 155 minút
Jan Hájek (ČR) - Filip Horanský (SR) 6:3, 6:2 za 63 minút
Vladimir Ignatik (Biel.) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 5:7, 6:4, 7:6 (3) za 132 minút
Ivan Dodig (Chor.-2) - Riccardo Bellotti (Tal.) 6:1, 6:1 za 50 minút
Marius Copil (Rum.) - Ričardas Berankis (Litva-6) 6:3, 3:6, 6:4
Thiago Alves (Braz.) - Andre Begemann (Nem.) 2:6, 6:2, 6:3 za 95 minút
Dušan Lajovič (Srb.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:4, 7:6 (6) za 88 minút
Ivan Sergejev (Ukr.) - Frank Dancevic (Kan.) 7:6 (4), 6:4 za 76 minút

Štvorhra - 1. kolo:
Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.-2) - Lukáš Rosol, Igor Zelenay (ČR/SR) 4:6, 6:3, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 73 minút
Philipp Marx, Florin Mergea (Nem./Rum.) - Norbert Gombos, Andrej Martin (SR) 6:0, 7:6 (5) za 64 minút
Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk (Poľ.) - Ivan Dodig, Mate Pavič (Chor.-4) 7:6 (5), 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 90 minút