Zahraničných novinárov nepustili na tlačovú konferenciu Orbána s Babišom

Zahraničných novinárov nepustili na tlačovú konferenciu Orbána s Babišom
Zdroj foto: TASR/AP
Na stredajšiu tlačovú konferenciu maďarského premiéra Viktora Orbána a českého predsedu vlády Andreja Babiša v Ústí nad Labem nemali prístup zahraničné média. Zákaz vstupu mali i niektorí českí novinári.

Tlačová konferencia sa uskutočnila v budove Severočeského divadla a baletu v Ústí nad Labem. Medzi médiami, ktorým zamietli vstup, boli zástupcovia francúzskeho denníka Le Monde, nemeckého týždenníka Die Zeit, britského denníka The Guardian, či českého webu Seznam Zprávy. Jean-Baptiste Chastand, spravodajca Le Monde pre oblasť strednej Európy, na Twitteri napísal, že zahraničné média a kritické české média na tlačovej konferencii "nie sú vítané".

Pred budovou Severočeského divadla a baletu sa zhromaždili aj približne dve stovky demonštrantov. V rukách mali transparenty s nápismi ako "Zraz diktátorov" alebo "Budúcnosť je Európa a Euro. Nie Babiš!". Český premiér Babiš prijal Orbána v stredu v Prahe. Po pracovnom stretnutí v Kramářovej vile sa obaja vydali do mesta Ústí nad Labem, kde je Babiš lídrom kandidačnej listiny hnutia ANO v októbrových voľbách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá