V košickej nemocnici je viac ako 60 pacientov s covidom, ôsmi sú v kritickom stave

V košickej nemocnici je viac ako 60 pacientov s covidom, ôsmi sú v kritickom stave
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice je v súčasnosti hospitalizovaných 62 pacientov s ochorením COVID-19, z toho sú ôsmi v kritickom stave napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 16 pacientov vo vážnom stave potrebuje neinvazívnu ventiláciu, tzv. vyskoprietokový kyslík.

Povedala to hovorkyňa nemocnice Monika Krišková s tým, že 90 percent hospitalizovaných nie je očkovaných. Od začiatku septembra podľa nej zaznamenávajú aj nárast úmrtí pacientov s ochorením COVID-19. UNLP má aktuálne 81 reprofilizovaných lôžok, obsadenosť predstavuje 77 percent. Pacienti s ochorením COVID-19 sú hospitalizovaní na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, Klinike pneumológie a ftizeológie a tiež na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.  

„Veľmi pozorne vyhodnocujeme rastúce počty pacientov a len čo si to situácia bude vyžadovať, pristúpime k ďalšej reprofilizácii oddelení a reorganizácii práce zdravotníkov,“ povedala hovorkyňa s tým, že v súčasnosti sú kapacity nemocnice dostatočné. K reprofilizácii počas tretej vlny pandémie nového koronavírusu budú podľa Kriškovej pristupovať podobne ako počas druhej vlny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá