Nemocnica v Nitre obmedzuje plánované operácie, pribúdajú pacienti s covid-19

Nemocnica v Nitre obmedzuje plánované operácie, pribúdajú pacienti s covid-19
Zdroj foto: TASR/Henrich Mišovič
ilustračné foto
Vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa zvyšuje počet hospitalizovaných pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Vedenie nemocnice sa preto rozhodlo obmedziť plánované operácie najmä v oblasti chirurgických výkonov, kde je nevyhnutná prítomnosť anestéziológov. Prijaté rozhodnutie začne platiť v stredu.

V nitrianskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 16 pacientov pozitívne testovaných na ochorenie covid-19. Stav štyroch si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, ďalší dvaja sú pripojení na vysokoprietokovú ventiláciu. „Z celkového počtu 16 hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom je 14 neočkovaných. Dvaja očkovaní pacienti sú v stabilizovanom stave,“ potvrdila hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

Od minulého týždňa platí v nemocnici zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach. Pacienti, ktorí sú objednaní na kontroly v ambulanciách a nie sú zaočkovaní, sa musia preukázať antigénovým testom. Pacienti prichádzajúci na urgent, gastroenterológiu a pneumológiu musia byť otestovaní bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú očkovaní. V pôrodnici zatiaľ môžu byť oteckovia pri pôrode, musia však byť buď plne očkovaní, alebo mať čo najaktuálnejší negatívny test na nový koronavírus.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá