India obnovila vývoz vakcín do iných krajín. Do konca októbra plánuje distribuovať osem miliónov dávok

India obnovila vývoz vakcín do iných krajín. Do konca októbra plánuje distribuovať osem miliónov dávok
Zdroj foto: TASR/AP
India plánuje do konca októbra vyviezť osem miliónov dávok vakcín proti ochoreniu Covid-19. K oznámeniu prišlo po tom, čo krajina vývoz vakcín do iných krajín sveta tento týždeň obnovila.

Indický premiér Naréndra Módí prisľúbil obnovenie vývozu vakcín na piatkovom stretnutí lídrov zoskupenia s oficiálnym názvom Štvorstranný bezpečnostný dialóg (anglická skratka QUAD). Lídri Spojených štátov, Japonska, Indie a Austrálie na schôdzke v Bielom dome vo Washingtone diskutovali okrem iného aj o ochrane stability indo-tichomorského regiónu.

Väčšina z celkovo ôsmich miliónov dávok vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson bude odoslaná do krajín ázijsko-tichomorského regiónu, potvrdilo ministerstvo.

India je jedným z najväčších výrobcov vakcín na svete, pričom krajina sa začiatkom tohto roka zaviazala, že do decembra 2022 vyvezie jednu miliardu dávok očkovacích látok. Naí Dillí však v máji zrušilo export z dôvodu obrovského nárastu infikovaných vo vlastnej populácii.

India tento týždeň zákaz vývozu dávok očkovacích látok zrušila v súvislosti so zlepšením situácie v krajine. Od začiatku očkovacej kampane v januári bolo v Indii podaných takmer 840 miliónov dávok očkovacích látok. Zatiaľ je v krajine proti covidu úplne zaočkovaných 16 percent dospelej populácie.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá