Ministerstvo investícií zvýšilo dotáciu na podporu rozvoja regiónov o milión eur

Ministerstvo investícií zvýšilo dotáciu na podporu rozvoja regiónov o milión eur
Zdroj foto: SITA/Jozef Jakubčo (ilu)
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky zvýšilo pôvodnú alokáciu vo výzve na podporu rozvoja regiónov o milión eur a podporilo ďalších tridsať projektov z viac ako 500 žiadostí, ktoré sa uchádzali o grant. Na sociálnej sieti o tom informovala šéfka rezortu a vicepremiérka Veronika Remišová.

"Pôvodne bola dotácia 1,1 milióna eur, z čoho bolo možné podporiť 33 najlepších projektov. Do našej výzvy sa však prihlásilo až 538 projektov a my ich chceme podporiť čo najviac," vysvetlila Remišová. "Prostredníctvom navýšenia dotácie o milión budeme môcť financovať ďalších 30 projektov. Spolu teda 63 projektov za 2,1 milióna eur," dodala.

Do výzvy, vyhlásenej ešte v polovici marca, sa mohli zapojiť občianske združenia, neziskové organizácie či regionálne rozvojové agentúry, ktoré pôsobia v oblasti regionálneho rozvoja. Projekty, ktorých sa podpora týka, sú zamerané na rozvoj vnútorného potenciálu územia, na podporu predchádzania sociálneho vylúčenia, ale aj zvýšenie potenciálu turistického ruchu. O prostriedky sa mohli uchádzať napríklad aj tí, ktorí sa venujú obnove hradov a rekonštrukcii pamiatok či budovaniu komunitných záhrad.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá