Deti ani sprievod na vyšetrenie v Národnom ústave detských chorôb test nepotrebujú, pri hospitalizácii je to iné

Deti ani sprievod na vyšetrenie v Národnom ústave detských chorôb test nepotrebujú, pri hospitalizácii je to iné
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Národný ústav detských chorôb v súčasnosti od pacienta a jeho sprievodcu, teda rodiča či zákonného zástupcu, ktorí prichádzajú na vyšetrenia do odborných ambulancií, test proti ochoreniu Covid-19 nevyžaduje. Pre nezaočkovaných zdravotníkov zabezpečili bezplatné antigénové testovanie každé tri dni. Uviedla to hovorkyňa ústavu Dana Kamenická.

Pri plánovaných hospitalizáciách však NÚDCH vyžaduje RT-PCR negatívny test dieťaťa a rovnako sprevádzajúcej osoby, ktorá je hospitalizovaná s dieťaťom, a to nie starší ako 72 hodín. Rovnako pri akútnych hospitalizáciách musia byť otestovaní pacienti aj sprevádzajúce osoby.

"V NÚSCH sledujeme epidemiologickú situáciu a operatívne nastavujeme režimové opatrenia tak, aby sme aj napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii naďalej ostali biela nemocnica a mohli poskytovať zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu bez nutnosti redukcie," uviedla.

Pacientov a ich rodičov testujú bezplatne priamo v nemocnici a podľa výsledku testu sú ďalej manažovaní. V NÚDCH a rovnako na urgentnom príjme v NÚDCH ošetrujú všetkých pacientov, ktorí na vyšetrenia prichádzajú, dodala Kamenická.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá