Českého prezidenta Zemana prepustili po ôsmich dňoch z nemocnice

Českého prezidenta Miloša Zemana prepustili po ôsmich dňoch z nemocnice. Oznámila to hovorkyňa nemocnice v pražskej časti Střešovice Jitka Zinke. Podľa hovorcu prezidentovej kancelárie podstúpil Zeman počas hospitalizácie iba plánované vyšetrenia.

Prezident nastúpil do nemocnice minulý týždeň v utorok. Ide zatiaľ o jeho najdlhšiu hospitalizáciu od nástupu do funkcie. Prezidentová kancelária spočiatku o hospitalizácii mlčala. Detailnejšie informácie k tejto veci poskytla dva dni po začiatku hospitalizácie, keď uviedla, že Zeman trpí dehydratáciou a miernym vyčerpaním. Z tohto dôvodu mal prezident podstúpiť CT vyšetrenie, sonografiu a krvné odbery.

"Zmienené vyšetrenia nezistili žiadne ochorenie alebo akékoľvek iné problémy, ktoré by ohrozovali prezidentov život," uviedol hovorca pražského hradu. Počas pobytu v nemocnici prijal Zeman aj niekoľko návštev. Okrem rodinných príslušníkov ho navštívil napríklad český premiér Andrej Babiš či bývalý prezident ČR Václav Klaus.

Zeman dlhodobo trpí cukrovkou a neuropatiou dolných končatín, pre ktorú musel tento rok začať používať aj invalidný vozík, píše IRozhlas. Zemanov hovorca Jiří Ovčáček už v utorok potvrdil, že prezident nezruší svoj stredajší program a v zámku Lány sa stretne s českou ministerkou financií Alenou Schillerovou a predsedami politických strán Občianska demokratická strana a Sloboda a priama demokracia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá