Dobré správy. Nakazených koronavírusom a obetí celosvetovo ubúda, hlási WHO

Dobré správy. Nakazených koronavírusom a obetí celosvetovo ubúda, hlási WHO
Zdroj foto: SITA/AP
Svetová zdravotnícka organizácia v stredu oznámila, že počet nových prípadov nákazy koronavírusom a úmrtí v spojitosti s ochorením Covid-19 celosvetovo naďalej klesá. V týždni od 13. do 19. septembra hlásili vo svete viac než 3,6 milióna infikovaných a takmer 60.000 úmrtí.

Celkovo bolo vo svete zaznamenaných takmer 228 miliónov prípadov nákazy, uviedla WHO. Podstatný pokles nových prípadov oproti predošlému týždňu zaznamenal región východného Stredomoria a oblasti juhovýchodnej Ázie. Najvyšší počet infikovaných hlásili USA (1.107.644), India (211.242), Británia (203.077) a Turecko (183.962).

WHO – zdravotnícka agentúra OSN – ďalej uviedla, že v porovnaní s predošlým týždňom počet úmrtí vo svete klesol o sedem percent. V spojitosti covidom zomrelo na celom svete už viac ako 4,6 milióna ľudí.

Zatiaľ čo Afrika, východného Stredomorie a juhovýchodná Ázia hlásia pokles úmrtí, sedempercentný nárast úmrtí zaznamenali v západnom Tichomorí. Najviac úmrtí hlásili Spojené štáty, Rusko, Brazília a Mexiko.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá