Dráma na nemeckej diaľnici. Polícia zadržala muža, ktorý mal mať rukojemníkov

Dráma na nemeckej diaľnici. Polícia zadržala muža, ktorý mal mať rukojemníkov
Zdroj foto: TASR/AP
Polícia v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko v utorok večer zadržala muža, ktorý mal v autobuse na diaľnici A9 zadržiavať rukojemníkov. Informovala o tom v agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

K incidentu, ktorého okolnosti stále nie sú jasné, došlo na úseku diaľnice A9 medzi mestami Hilpoltstein a Greding, ktorý musela polícia uzavrieť v oboch smeroch. Udalosti predchádzala hádka v srbskom autobuse, ktorý smeroval cez Nemecko do tejto balkánskej krajiny. Spor prerástol do fyzickej potýčky medzi niekoľkými pasažiermi, počas ktorej utrpeli ľahšie zranenia dve osoby, a následne do údajnej rukojemníckej drámy.

Prvé správy hovorili o tom, že ozbrojený muž zadržal v autobuse troch vodičov. Polícia však neskôr uviedla, že vôbec nie je jasné, či išlo skutočne o rukojemnícku drámu, ani či mal muž skutočne zbraň, ako to sám tvrdil; vyhrážal sa pritom, že zabije všetkých ľudí v autobuse. Vozidlo zastalo v odstavnom pruhu a všetci pasažieri okrem uvedeného muža a troch vodičov z vozidla vystúpili. Na mieste boli desiatky policajtov, ktorým asistoval i vrtuľník.

Po dlhšom čase z autobusu vystúpili aj traja vodiči a špeciálna zásahová jednotka následne okolo 21.30 uskutočnila operáciu, počas ktorej odpálila viacero zábleskových granátov a podozrivého muža zadržala. Pri zatýkaní nekládol žiaden odpor. Podľa polície išlo o 30-ročného Srba. Pri počiatočnej prehliadke páchateľa ani autobusu sa žiadna zbraň nenašla. Vyšetrovatelia zatiaľ neuviedli, čo bolo predmetom sporu, ktorý celú konfrontáciu, trvajúcu niekoľko hodín, vyvolal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá