Veľkú cenu Marína vyhral Talian Bagnaia, zdolal lídra šampionátu Quartarara

19.9.2021 23:01

Talian Francesco Bagnaia na Ducati uspel na nedeľňajšej Veľkej cene San Marína seriálu MS cestných motocyklov MotoGP. Na domácom okruhu v Misane zdolal o 0,364 sekundy lídra celkového poradia šampionátu Fabia Quartarara z Francúzska (Yamaha).

Tretiu priečku obsadil ďalší taliansky jazdec Ducati Enea Bastianini. Štyri podujatia pred koncom sezóny vedie Quartararo o 48 bodov pred Bagnaiom. Španiel Raul Fernandez sa stal víťazom v triede Moto2. Triumfoval s náskokom 402 tisícin sekundy pred Austrálčanom Remym Gardnerom, tretí finišoval ďalší Španiel Aron Canet. V celkovom poradí MS Fernandez skresal manko na lídra Gardnera na 34 bodov. V triede Moto3 zvíťazil Talian Dennis Foggia. Celkové poradie vedie po 14 z 18 pretekov Španiel Pedro Acosta, ktorý v nedeľu skončil na siedmej priečke.