Americkí meteorológovia upozorňujú: Nad Atlantikom sa vytvorila tropická búrka Peter

Americkí meteorológovia upozorňujú: Nad Atlantikom sa vytvorila tropická búrka Peter
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Americkí meteorológovia upozorňujú, že nad Atlantickým oceánom sa v nedeľu ráno vytvorila tropická búrka Peter a zároveň sa nad vzdialenejším východným Atlantikom, neďaleko Kapverdských ostrovov pri strednej Afrike, začala točiť nová tropická cyklóna.

Centrum tropickej búrky Peter sa podľa amerického Národného centra pre hurikány vo floridskom Miami nachádza približne 1015 kilometrov východne od Záveterných ostrovov. Dážď by mal na toto územie patriace k Malým Antilám, vrátane Panenských ostrovov a na Portoriko, Peter priniesť niekedy v priebehu utorka. Meteorológovia tam na uvedený deň predpokladajú zrážky 3-5 centimetrov. Píše o tom agentúra AP. 

Tropická depresia, tlaková níž,  pomenovaná číslovkou 17 (Seventeen) sa v nedeľu vytvorila nad najvýchodnejšou tropickou časťou Atlantického oceánu, zhruba 530 kilometrov juhozápadne od najjužnejšej časti Kapverd.

Tropická níž pri Kapverdoch má momentálne ustálený vietor s maximálnou rýchlosťou 55 kilometrov za hodinu. Na tropickú búrku sa môže zmeniť ešte v priebehu nedele alebo v pondelok, bezprostrednú hrozbu pre pevninu však zatiaľ nepredstavuje.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá