V Afganistane došlo v sobotu k trom výbuchom. Cieľom boli vozidlá patriace Talibanu

V Afganistane došlo v sobotu k trom výbuchom. Cieľom boli vozidlá patriace Talibanu
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Najmenej troch mŕtvych a 20 zranených si vyžiadali v sobotu vo východnom Afganistane tri výbuchy, ktorých cieľom boli vozidlá patriace členom hnutia Taliban. K sérii explózií došlo v meste Džalalabad, metropole provincie Nangarhár.

K zodpovednosti za tieto útoky sa bezprostredne nikto nepríhlásil, avšak na afganskom východe má svoj hlavný stan regionálna odnož extrémistickej organizácie Islamský štát, ktorá je nepriateľom nových afganských vládcov z Talibanu. Nevedno zatiaľ ani to, či medzi mŕtvymi alebo zranenými sú aj nejakí významnejší predstavitelia Talibanu.


   

V sobotu zažilo explóziu aj afganské hlavné mesto Kábul, kde pri výbuchu tzv. lepkavej bomby utrpeli zranenia dvaja ľudia. O tomto incidente sa novinári dozvedeli od miestnej polície, avšak nevedno, voči komu bol atentát smerovaný. Islamistický Taliban ovládol Afganistan a jeho metropolu Kábul v auguste po rozpade 300-tisícových ozbrojených síl krajiny. Talibovia sa zmocnili aj zbraní, munície a vybavenia bezpečnostných jednotiek bývalej vlády vrátane vojenských lietadiel.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá