Záujemcovia sa opäť môžu dať zaočkovať bez registrácie, pripravené sú tieto miesta

Záujemcovia sa opäť môžu dať zaočkovať bez registrácie, pripravené sú tieto miesta
Zdroj foto: TASR/AP
Záujemcovia o očkovanie sa budú môcť dať opäť zaočkovať aj bez nutnosti registrácie. Pre záujemcov o očkovanie jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Janssen sú pripravené voľné termíny v Bratislave, Komárne, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade, Prešove, Humennom a v Košiciach.

Vakcínami proti novému koronavírusu od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna sa bez registrácie bude očkovať vo všetkých krajoch. "Do Handlovej, Veľkého Krtíša a Omšenia prídu na očkovanie bez registrácie výjazdové očkovacie tímy," spresnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Pre záujemcov o druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca budú k dispozícii dva termíny v Banskej Bystrici a jeden v Bratislave. Deti od 12 rokov sa budú môcť dať zaočkovať v 39 vakcinačných centrách, ktoré sú rovnomerne rozložené po celom Slovensku.

Zoznam vakcinačných miest a termínov, kedy bude očkovanie dostupné aj záujemcom bez registrácie, je zverejnený na stránke MZ SR. "Očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ochorením Covid-19, a preto ministerstvo pozýva všetkých, ktorí doteraz váhali, aby sa prišli dať zaočkovať," dodala hovorkyňa.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá