Súd s bývalým špeciálnym prokurátorom Kováčikom pokračuje záverečnými rečami

Aktualizované:
Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračuje proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Keďže vo štvrtok 16. septembra sudkyňa ukončila dokazovanie, prednesené budú záverečné reči. Kováčik je obžalovaný z viacerých trestných činov.

V prípade vypovedalo viacero svedkov. Medzi nimi i bývalá prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Blanka Godžová. Na júlovom pojednávaní opísala, že dostala pokyn od Dušana Kováčika týkajúci sa väzobnej veci niekdajšieho bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku. Voči rozhodnutiu o prepustení Kudličku z väzby preto nepodala sťažnosť.

Kajúcnik a bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó tvrdil, že bývalému špeciálnemu prokurátorovi za to odovzdal 50.000 eur. Tiež vypovedal, že mu Kováčik pomáhal zbaviť sa podozrení z prípravy vraždy vyšetrovateľa Jána Č. sprístupnením celého spisu.

Národná kriminálna agentúra zadržala Kováčika koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po vznesení obvinenia. Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka. Vinu popiera.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá