Obvineného vyšetrovateľa Jána Čurillu zobral sudca do väzby

Obvineného vyšetrovateľa Jána Čurillu zobral sudca do väzby
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann (ilu)
Obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu zobral v stredu večer sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"OS Bratislava III vzal do väzby obvineného J. Č., a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave," objasnil ďalej Adamčiak. 

Jána Čurillu eskortovali do budovy súdu po 17.00 h a neverejný výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny. Sudca OS Bratislava III rozhoduje v stredu večer aj o návrhu väzobne stíhať ďalších troch vyšetrovateľov - Pavla Ďurku, Milana Sabotu, Štefana Mašina a tiež dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza.

Rozhodovanie je podľa obhajcu Petra Kubinu predbežne naplánované do 22.00 h. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok (13. 9.). Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá