Stále žijem, odkazuje spoluzakladateľ Talibanu. Tvrdí, že ide o falošnú propagandu

Stále žijem, odkazuje spoluzakladateľ Talibanu. Tvrdí, že ide o falošnú propagandu
Zdroj foto: TASR/AP
Spoluzakladateľ afganského hnutia Taliban Abdal Ghaní Barádar poprel správy o svojom úmrtí, ktoré sa v posledných dňoch šírili na sociálnych médiách. Ako píše agentúra AFP, mulla Barádar v zvukovej nahrávke zverejnenej Talibanom označil nepodložené správy o svojej smrti za "falošnú propagandu"

Všetci sú vraj v poriadku

Nepotvrdená správa sa šírila prostredníctvom internetových sociálnych sietí najmä v Indii. Barádar podľa nej utrpel smrteľné zranenia počas nedávnej prestrelky v prezidentskom paláci v Kábule medzi súperiacimi talibanskými frakciami.

"V médiách sa objavili správy o mojej smrti ...Posledných niekoľko nocí som bol na pracovných cestách. Nech som momentálne kdekoľvek, bratia a priatelia, všetci sme v poriadku," povedal mulla Barádar, ktorý v novej dočasnej vláde Talibanu zastáva post vicepremiéra.

"Médiá vždy zverejňujú falošnú propagandu. Preto všetky tieto lži smelo odmietnite a ja vám na 100 percent potvrdzujem, že je všetko v poriadku," ukončil Barádar.

Roky ho mali za mŕtveho

Ako píše agentúra AFP, nebolo bezprostredne možné overiť pravosť tejto zvukovej nahrávky, ale zverejnili ju oficiálne webstránky predstaviteľov Talibanu vrátane hovorcu politickej kancelárie novej afganskej vlády.

Vodca talibov mulla Hajbatulláh Áchúndzáda bol niekoľko rokov považovaný za mŕtveho, kým hovorca Talibanu neoznámil, že sa "nachádza v Kandaháre", dva týždne po tom, čo hnutie v polovici augusta ovládlo Afganistan, pripomína AFP.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá