Vyskúšajte pleťové masky z bieleho jogurtu, hydratujú a zbavia akné i pigmentových škvŕn

Vyskúšajte pleťové masky z bieleho jogurtu, hydratujú a zbavia akné i pigmentových škvŕn
Zdroj foto: Pexels/Tara Winstead
Probiotické kultúry, ktoré obsahuje biely jogurt, sú prospešné nie len pre naše trávenie, ale i pleť. Vyskúšajte si z neho pripraviť tri domáce masky na tie najrôznejšie kožné problémy.

Zdravé baktérie v jogurte majú na našu pleť liečivé účinky. Na to ho nemusíte konzumovať, stačí, keď si pripravíte masky, vďaka ktorým dodáte pokožke hydratáciu, zbavíte ju akné a vybielite pigmentové škvrny.

Maska na hydratáciu

Kyselina mliečna, obsiahnutá v kvalitnom bielom jogurte, podporuje obnovu kožných buniek a dodáva pleti extra dávku vody. Maska z bieleho jogurtu je vhodná pre suchú i mastnú pleť. Najlepšie účinky dosiahnete, ak s jogurtom zmiešate olivový olej v pomere 1:3. Zmes aplikujte trikrát do týždňa a ponechajte na tvári aspoň štvrťhodinu.

Jogurtom proti akné

Biely jogurt má antibakteriálne účinky, preto skvele funguje na problematickú pleť. Ak do neho pridáte pár kvapiek levanduľového oleja, môžete sa zbaviť akné. Optimálna frekvencia používania pleťovej masky je raz do týždňa.

Vybieľte pigmentové škvrny

Ak jogurt dávate pleti pravidelne, má jemne bieliace účinky, čo oceníte, ak vás trápia pehy alebo pigmentové škvrny. Vyskúšajte kombináciu s citrónovou šťavou, ktorá má rovnako schopnosť stiahnuť tón pleti. Výsledky uvidíte po tom, ako budete masku používať trikrát týždenne po polhodine.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá