Rusko je opäť pripravené spolupracovať s USA v boji proti terorizmu, uviedol ruský veľvyslanec Antonov

TA3 TASR
11.9.2021 17:50

Rusko je pripravené opätovne spolupracovať s USA v boji proti terorizmu. Pri príležitosti 20. výročia útokov na USA z 11. septembra 2001 to uviedol ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov.

Rusko je opäť pripravené spolupracovať s USA v boji proti terorizmu, uviedol ruský veľvyslanec Antonov
TASR/AP

Antonov v sobotu na sociálnej sieti napísal, že ruská strana je s USA pripravená obnoviť obojstranný dialóg o anti-terorizme, ktorý tieto krajiny pod záštitou ministerstiev zahraničných vecí realizovali v rokoch 2018 a 2019.

"Musíme odložiť všetky nezhody a spory, a spolupracovať v prospech bezpečnosti a prosperity nie len našich krajín, ale celého sveta," uviedol Antonov vo vyhlásení. Spojené štáty si v sobotu pripomínajú 20. výročie útokov 11. septembra 2001, pri ktorých islamisti z teroristickej siete al-Káida zaútočili v štyroch dopravných lietadlách na ciele v USA.

Dve lietadlá vrazili do budov Svetového obchodného centra v New Yorku, tretie narazilo do budovy Pentagonu pri Washingtone a štvrté sa zrútilo v štáte Pensylvánia. Pri teroristických útokoch zahynulo takmer 3 000 ľudí z 93 krajín, pričom zranenia utrpelo ďalších približne 6 000 ľudí.


zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok