Slovensko má ďalšiu zlatú medailu, vybojoval ju boccista Samuel Andrejčík

Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík získal na paralympijských hrách v Tokiu zlatú medailu v kategórii BC4. Vo finále zdolal Pornchoka Larpyena z Thajska 4:0.

Andrejčík vrátil súperovi prehru zo základnej skupiny (1:4). Slovenský boccista z nej postúpil do vyraďovacej fázy z 2. miesta. V utorok zvíťazil vo štvrťfinále nad Waiom Yanom Vivianom Lauom z Hongkongu 4:1, v semifinále si poradil s Čeng Jüan-senom z Číny 5:2 a v stredajšom finále nedal Larpyenovi šancu.

Po striebre z PH 2016 v Riu de Janeiro tak pridal Andrejčík do svojej paralympijskej zbierky najcennejší kov. "Je to skvelý pocit. Som strašne šťastný, že sa tých päť rokov čakania na paralympiádu skončilo a že nič z príprav nevyšlo nazmar. Makali sme naozaj tvrdo. Do finálového dňa všetko klaplo tak, že dnes mám na sebe zlatú medailu a ďalšie tri roky až do Paríža budem úradujúci paralympijský šampión," uviedol 24-ročný Andrejčík pre web paralympic.sk.

Stredajšie finále mu vyšlo na jednotku: "Vedel som, že to bude kvalitný zápas, že náš vzájomný duel v skupine bol diametrálne odlišný. V skupinách jednotlivcov to je skôr o takej vypočítavosti, že vieme, aké skóre potrebujeme k postupu. Vo finále je to all-in, vabank, hra naplno. Kto urobí chybu, prehrá. Som preto veľmi rád, že mi to dnes vyšlo. Všetko, na čom sme sa dohodli, išlo podľa plánu. Nepúšťal som Thajčana do hry. Aj keď mal nejaké šance, nemal som problém to vyriešiť."

PH 2020 - boccia

BC4 - muži:

finále: Samuel ANDREJČÍK (SR) - Pornchok Larpyen (Thaj.) 4:0

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá