Good Angels zdolali Šopron v zápase EL

Aktualizované:
Good Angels zdolali Šopron v zápase EL
Zdroj foto: SITA
Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu v ich druhom zápase B-skupiny Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad maďarským Uniqa Euroleasing Šopron 89:78.

B-skupina EL 2012/2013, 2. kolo: Good Angels Košice - Uniga Euroleasing Šopron 89:78 (46:49)
Zostava a body GA: Kupčíková 8, Krivačevičová 9, Bojovičová 16, Qiugleyová 13, Piersonová 13 (Williamsová 18/4 trojky, Kulichová 10, Pindrochová, Sverrisdóttirová 2) - najviac bodov UE: Weningerová 29, Fegyvernekyová 21, Milovanovičová 7. Rozhodovali: Pastusiak (Poľ.), Jasenko (Ukr.), Eger (Rak.), TH: 20/17 - 29/23, trojky: 6:5, fauly: 26:17, 1200 divákov

V stretnutí, v ktorom sa hlavne v úvodnom polčase hralo bez obrán, sa o konečnom výsledku rozhodlo definitívne po zmene strán. Úvodná štvrtina bola bodovo vyrovnaná, aj keď v 11. minúte vyhrávali Maďarky o päť bodov 27:22. Po zmene strán sa však postupne začali bodovo presadzovať hráčky Good Angels a tak neprekvapilo, že v 28. minúte už vyhrávali o 10 bodoov 65:55.

O minútu na to za stavu 65:57 nastúpila do stretnutia aj druhá Slovenka v drese Good Angels Pindrochová, keď dovtedy dostala príležitosť Kupčíková. V 35. minúte vyhrávali domáce 15-bodovým rozdielom 77:62, vyšší bodový rozdiel si už v zápase nevybudovali a tak sa tešili z víťazstva.

Hlasy:
Maroš Kováčik, tréner Košíc: "Mám zmiešané pocity, hlavne z nášho výkonu v prvom polčase, v ktorom sme nielenže dali 46 bodov, ale inkasovali 49, čo je veľa. Cez prestávku som dievčatám v šatni zdôraznil, že musia zodpovedne hrať v obrane, čo sa po zmene strán aj na palubovke prejavilo."

Norbert Székely, tréner EU: "V prvom polčase to bol zápas s vysokou úrovňou, čo sa týka hry oboch družstiev. Do druhého polčasu sme išli so zámerom zlepšiť obranu, no to sa nám nepodarilo a tiež sme vedeli, že Košičanky majú širší káder a viac sa ich môže prestriedať, čo nakoniec rozhodlo o ich víťazstve."

Lucia Kupčíková: "Hrali proti sebe družstvá, ktoré sa už dostatočne poznajú z prípravných zápasov. Každý ide doma do stretnutia s ambíciou vyhrať a nie inak tomu bolo aj v našom prípade. Som rada, že potom čo sa v prvom polčase nebránilo, práve defenzíva rozhodla o našom domácom víťazstve."

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá