Pápeža chce vidieť viac ako 30-tisíc ľudí. Najväčší záujem je o Šaštín

Pápeža chce vidieť viac ako 30-tisíc ľudí. Najväčší záujem je o Šaštín
Zdroj foto: TASR/AP
Na septembrové podujatia počas návštevy Svätého Otca na Slovensku je zatiaľ zaregistrovaných okolo 33.000 ľudí. Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara.

V Prešove je zaregistrovaných okolo 10.000 ľudí, v Košiciach sa číslo pohybuje okolo 7000. Najväčší záujem zo strany ľudí je o Šaštín. Zaregistrovaných je tam podľa slov Kramaru okolo 16.000 ľudí.  Hovorca KBS poznamenal, že celkovo je zatiaľ záujem ľudí nižší. "Povzbudzujeme, aby si to ľudia nenechali na poslednú chvíľu," povedal.

Zároveň hovorca KBS potvrdil, že na zmenu podmienok, aby na podujatia s hlavou katolíckej cirkvi mohli prísť aj iní ľudia ako len tí zaočkovaní, sa pýtali viackrát ešte pred spustením registrácie. "Viackrát nám bolo jednoznačne povedané, že to nie je možné," uzavrel Kramara.

Nad zmenami podmienok účasti občanov na návšteve pápeža Františka na Slovensku sa aktuálne neuvažuje. Povedal to premiér Eduard Heger pred stredajším rokovaním vlády. Neuvažuje o tom ani minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá