Lipšicovho zástupcu Kysela dočasne nahradí vo funkcii Kuruc

Lipšicovho zástupcu Kysela dočasne nahradí vo funkcii Kuruc
Zdroj foto: TASR/Martina Kriková
Riaditeľ odboru všeobecnej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Kuruc je od utorka dočasne poverený aj funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora. Potvrdila to hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Na pozícii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora skončil v pondelok 23. augusta prokurátor ÚŠP Peter Kysel. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic mu na sociálnej sieti poďakoval za spoluprácu. "Viac ako polročná každodenná spolupráca s Petrom Kyselom mi potvrdila jeho mimoriadne odborné a riadiace schopnosti," zdôraznil.

Lipšic ešte skôr navrhol Kysela za svojho zástupcu, ale generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ho rozhodol na túto pozíciu nevymenovať. Zdôvodnil to pochybeniami Kysela, ktoré majú byť podľa Najvyššieho súdu SR takého charakteru, ktorý je nezlučiteľný s výkonom funkcie vedúceho prokurátora.

Žilinka podal na Kysela dva disciplinárne návrhy. Prvý, ešte z mája 2021, sa týkal prípadu exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa R. Kysel v rámci neho vybavoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu po obdobie takmer dvoch mesiacov. Disciplinárna komisia tento návrh zamietla. Druhý disciplinárny návrh sa má týkať prieťahov v konaní v kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá