Medzi opitými šoférmi bol aj inštruktor autoškoly, v aute mal svojho žiaka

TA3 TASR
23.8.2021 14:13

Inštruktor autoškoly nafúkal cez víkend 0,94 promile alkoholu. Celkovo bratislavskí policajti počas víkendu zaznamenali takmer 20 vodičov šoférujúcich pod vplyvom alkoholu. Informovala o tom hovorkyňa Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

autoškola 1140 px (TASR/Štefan Puškáš)
TASR/Štefan Puškáš

"Hliadka dopravných policajtov zastavila z dôvodu spáchania priestupku na diaľnici D2 vozidlo autoškoly. Pri následnej kontrole bolo zistené, že sa vo vozidle okrem vodiča - žiaka autoškoly - nachádzal aj jeho inštruktor, ktorý javil známky požitia alkoholu," opísala Martiniaková.  Hovorkyňa Policajného zboru v Bratislave pripomína, že v zmysle zákona o cestnej premávke platia pre inštruktora počas doby výcviku tie isté povinnosti ako pre vodiča.

Jedným z opitých vodičov bol aj muž, ktorý šoféroval v smere od Kutlíkovej na Antolskú ulicu, zišiel mimo cesty a svoju jazdu ukončil vo zvodidlách. Bratislavskí policajti mu namerali skoro tri promile. Policajti zdôrazňujú, že alkohol znižuje schopnosť sústrediť sa a správne a včas reagovať na situáciu v cestnej premávke a u vodičov nebudú tolerovať jazdu pod jeho vplyvom.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok