Takáčovec Zeman sa má po prepustení hlásiť polícii. Právnička predpokladá, že nebude môcť vycestovať

Takáčovec Zeman sa má po prepustení hlásiť polícii. Právnička predpokladá, že nebude môcť vycestovať
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Chorvátske orgány prepustili takáčovca Mateja Zemana v sobotu 21. augusta zo zadržania na slobodu. Potvrdila to jeho advokátka Ivana Štefanková.

Upozornil na to spravodajský portál televízie Joj noviny.sk. Matej Zeman je obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí.

Zadržaný bol v piatok 20. augusta po tom, čo sa zúčastnil na úkonoch súvisiacich s jeho žiadosťou o politický azyl v Chorvátsku. "Nemám ešte k dispozícii preložené rozhodnutie. Viem, že sa má v nejakých intervaloch hlásiť na polícii. Predpokladám, že nebude môcť vycestovať. Práve idem na Úrad inšpekčnej služby požiadať o výpoveď obvineného prostredníctvom telemosta alebo inými elektronickými prostriedkami," spresnila. Dodala, že konanie v súvislosti so žiadosťou o politický azyl Zemana v Chorvátsku stále trvá.

Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Okresný súd Bratislava III na neho vydal 11. augusta európsky zatýkací rozkaz. Csabu Dömötöra v tomto prípade odsúdili za krivú výpoveď na 32 mesiacov podmienečne s odkladom na päť rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá