Mikulec sa bráni: Mateja Zemana nepoznám a nikdy som ho nestretol

Člena bratislavskej skupiny takáčovcov Mateja Zemana minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nepozná a nikdy sa nestretli. Minister to uviedol v reakcii na tvrdenia šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica, že sa so Zemanom stretával v jeho byte, kde mali preberať koordinovanie výpovedí.

Fico podľa ministra šíri konšpirácie a spája nespojiteľné. Smer-SD má v pondelok 23. augusta podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce Mikulca odvolávať.

"Nikdy sme sa nestretli ani na adrese, kde údajne býva a ani nikde inde. Je to len nevyslyšané prianie poslanca Fica," uviedol Mikulec v súvislosti s tým, že Mateja Zemana nepozná. Fico je podľa neho "ukážkovým príkladom skrachovaného politika". "Je veľmi fascinujúce pozorovať Ficovu morálnu flexibilitu a povedzme, že aj istú odvahu, keď ukazuje prstom na druhých, keď on sám býval u odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka a jeho blízke osoby buď sedia vo väzbe, alebo je na nich vydaný zatykač," skonštatoval minister.

Smer-SD plánuje opäť podať návrh na odvolanie ministra. Strana nechce čakať na september, na kedy je presunutá schôdza o Mikulcovom odvolávaní, ktorá sa mala konať v júli. Smer-SD Mikulca opätovne kritizuje aj za to, že mal zobrať úplatky.

Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Zásah voči nim bol prerušený, v dôsledku čoho je Zeman v pátraní. Fico je presvedčený, že zásah sa zastavil na pokyn Mikulca. Zeman je podľa šéfa Smeru-SD jedným z tzv. udavačov, ktorí si vymýšľajú svedecké výpovede.

Zeman je obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí. Aktuálne by sa mal nachádzať v Chorvátsku, kde podľa svojich vyjadrení požiadal o politický azyl. Je ochotný vypovedať prostredníctvom telemosta.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá