Pellegrini sa obhajuje: Nikdy som od nikoho nič nežiadal a ani som od nikoho nič nedostal

Pellegrini sa obhajuje: Nikdy som od nikoho nič nežiadal a ani som od nikoho nič nedostal
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Peter Pellegrini
Líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a bývalý premiér Peter Pellegrini deklaruje, že ako verejný funkcionár nikdy od nikoho nič nežiadal a ani od nikoho nič nedostal. Za týmto vyhlásením si, ako tvrdí, vždy bude stáť a tému považuje za uzatvorenú. Vyjadril sa tak k informáciám o tom, že mal zobrať finančnú odmenu 150-tisíc eur za projekt virtuálnej registračnej pokladnice.

O úplatku pre Pellegriniho majú vypovedať bývalý šéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba, ktorí sú obvinení v kauze Mýtnik. Šéf Hlasu-SD tieto výpovede označil za lož.

"Zmanipulované výpovede dvoch ´kajúcnikov´ o údajnom úplatku za zavedenie virtuálnej pokladnice pre finančnú správu boli od začiatku klamstvom," napísal na sociálnej sieti.

Pellegrini pritom poukazuje na blog novinára denníka SME Adama Valčeka. Ten píše, že vo výpovediach bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa Michala Suchobu sú významné nezrovnalosti, "ktoré spochybňujú vierohodnosť ich výpovedí proti Pellegrinimu a oligarchovi Miroslavovi V.".

Predseda Hlasu-SD tvrdí, že nesedí nič - miesto, čas a hlavne akýkoľvek zmysel celej operácie, ktorú vo svojich výpovediach obaja opisujú. "Výpovede dvoch ľudí, hoci jeden z nich je vo väzbe a druhý na slobode, chodiac si obzerať nové luxusné Ferrari, sú zhodné aj s týmito logickými chybami. Preto je nanajvýš pravdepodobné, že ich výpovede boli jednoducho niekým koordinované," uviedol Pellegrini.

Hlas-SD vníma "očistu Slovenska v réžii koaličného hnutia OĽANO" ako politickú a osobnú pomstu, ktorú koordinuje skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov. 

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič pred niekoľkými týždňami reagoval, že nevypovedajú len "kajúcnici nájdení niekde na ulici", ale ľudia expremiérov Roberta Fica (Smer-SD) a Pellegriniho. "Inak povedané, blízki osobní priatelia Pellegriniho a Fica svedčia proti Ficovi a Pellegrinimu, že to boli skorumpovaní zlodeji, o čom som hovoril desať rokov," podotkol. Tvrdí, že ide o závažné obvinenia a títo ľudia nemajú čo robiť v politike.

Údajná korupcia v súvislosti s Pellegrinim sa mala týkať politickej podpory pre projekt virtuálnej registračnej pokladnice z roku 2014 v hodnote 5,5 milióna eur, ktorý si vyžadoval zmenu legislatívy. Peniaze mali ísť cez prostredníka podnikateľa Miroslava Výboha (obvinený v rámci akcie Mýtnik III), dať mu ich mal podnikateľ Michal Suchoba v škatuliach od šampanského.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá