Vládna strana sa obzerá po budúcom generálnom prokurátorovi

Vládna strana sa obzerá po budúcom generálnom prokurátorovi
Zdroj foto: TA3
V Smere sa už začínajú úvahy o tom, kto by mohol získať podporu strany pri voľbe generálneho prokurátora v prípade, že by prezident napokon Jozefa Čentéša nevymenoval do funkcie. Uvádza to dnešné vydanie Hospodárskych novín.

"Áno, ak sa prezident bude správať tak, ako deklaruje, tak Čentéša nevymenuje a bude nová voľba. Už zazneli tri – štyri mená," povedal HN zdroj z užšieho vedenia Smeru pod podmienkou, že nebude menovaný.

V tejto súvislosti informátor denníka spomenul meno Evy Mišíkovej, ktorú už raz na tento post nominovali strany KDH, SaS a Most-Híd a meno špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

"Nikdy nehovor nikdy. Keby ma niekto oslovil, určite mu nepoviem, aby išiel do čerta," uviedla pre denník Mišíková s tým, že uchádzanie sa o funkciu generálneho prokurátora v tejto chvíli nepovažuje za svoju prioritu. Kováčik prostredníctvom hovorkyne Andrey Predajňovej odkázal, že nemá ambíciu uchádzať sa o funkciu.

V tejto chvíli sa na možnosť kandidatúry podľa denníka nekoncentruje ani bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. "To je hypotetická otázka. Teraz to neviem, neriešim, vôbec o tom neuvažujem. Mám svoju prácu, ktorej sa venujem od rána do večera," odpovedal Trnka na otázku HN, či uvažuje o kandidatúre.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá