Rusko hlási rekordný počet úmrtí na covid. Za posledný deň pribudlo viac ako 800 obetí

Rusko hlási rekordný počet úmrtí na covid. Za posledný deň pribudlo viac ako 800 obetí
Zdroj foto: TASR/AP
Rusko zaznamenalo v piatok druhý deň po sebe rekordný počet úmrtí na ochorenie COVID-19. Za posledných 24 hodín ich v krajine hlásili 815, informuje s odvolaním sa na ruské úrady agentúra AFP.

Hranicu 800 úmrtí Ruská federácia prekročila po prvý raz predošlý deň, keď ich pribudlo 808. Celkovo si pandémia v Rusku vyžiadala už 168.864 obetí, čo je najvyššia bilancia v Európe. Úmrtnosť predstavuje podľa ministerstva zdravotníctva 2,58 percenta.

V Moskve v piatok starosta Sergej Sobianin oznámil ďalšie uvoľňovanie epidemiologických opatrení. Firmy podľa neho už nebudú musieť nechať pracovať z domu najmenej 30 percent zamestnancov, pričom bez obmedzení bude možné navštevovať aj zoologické záhrady. V platnosti zostáva zákaz hromadných podujatí a obmedzenie počtu návštevníkov divadiel, kín či koncertov, uviedla agentúra DPA.

Sobianin na svojej webovej stránke napísal, že pandémia "naďalej ustupuje" a počet nových hospitalizácií v ruskej metropole sa oproti polovici júna znížil o viac než polovicu. Doplnil, že zaočkovaných aspoň jednou dávkou vakcíny je dosiaľ len 4,5 milióna Moskovčanov.

Ruské úrady čelia skepse, ba dokonca i neochote tamojších občanov dať sa zaočkovať. Podľa nezávislého júlového prieskumu neplánuje podstúpiť vakcináciu až 54 percent Rusov, uviedla AFP. Do piatka bolo v krajine plne zaočkovaných niečo vyše 30 z celkovo 146 miliónov obyvateľov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá