V Španielsku žrebovali zloženie základných skupín majstrovstiev sveta v hádzanej

Aktualizované:
Slovenské hádzanárky boli vo štvrtok v napätí, pretože v meste Castellón de la Plana žrebovali zloženie základných skupín MS, ktoré budú koncom roka v Španielsku. Nie len o žrebe sme sa zhovárali s trénerom slovenskej reprezentácie Pavlom Streicherom.

Slovenské hádzanárky sa v základnej E-skupine na MS 2021 v Španielsku stretnú s Nemeckom, Maďarskom a Českom. Rozhodol o tom štvrtkový nočný žreb v meste Castellón de la Plana.

Slovenky pri ňom figurovali vo výkonnostne najslabšom štvrtom koši. Na šampionáte sa predstavia po udelení voľnej karty, ktorú od IHF dostali spolu s Poľskom. Obe krajiny predtým zhodne neuspeli v baráži o postup na MS. Pre Slovenky to bude prvý štart na vrcholnom podujatí po siedmich rokoch, keď sa zúčastnili na majstrovstvách Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. Na MS budú účinkovať druhýkrát v ére samostatnosti, od ich doteraz posledného štartu uplynulo už 26 rokov - na šampionáte v Rakúsku a Maďarsku skončili v roku 1995 dvanáste.

Z elitného prvého koša vytiahli zverenkám trénera Pavla Streichera Nemky, z druhého Maďarky a z tretieho Češky.  Svetový šampionát sa uskutoční od 2. do 19. decembra 2021, dejiskami budú Castellón, Granollers, Llíria a Torrevieja. Premiérovo sa na ňom predstaví až 32 družstiev, žreb ich rozdelil do ôsmich štvorčlenných základných skupín.

A-skupina: Francúzsko, Čierna Hora, Angola, Slovinsko
B-skupina: Ruská hádzanárska federácia, Srbsko, Kamerun, Poľsko
C-skupina: Nórsko, Rumunsko, Ázia 3, Ázia 4
D-skupina: Holandsko, Švédsko, Severná Amerika 1, Ázia 5
E-skupina: Nemecko, Maďarsko, Česko, SLOVENSKO
F-skupina: Dánsko, Ázia 1, Tunisko, Kongo
G-skupina: Chorvátsko, Ázia 2, Južná Amerika 1, Južná Amerika 3
H-skupina. Španielsko, Rakúsko, Južná Amerika 2, Ázia 6

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá