Ruský politik sa priznal k usmrteniu muža. Pomýlil si ho s medveďom

Ruský politik sa priznal k usmrteniu muža. Pomýlil si ho s medveďom
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Zámožný ruský podnikateľ a politik Igor Redkin, ktorý sa priznal k usmrteniu muža počas poľovačky, bude nasledujúce dva mesiace v domácom väzení. V stredu o tom rozhodol súd v meste Petropavlovsk-Kamčatskij.

Sám sa prihlásil na polícii

Redkin, ktorý je poslancom miestneho zastupiteľstva v Kamčatskom kraji, sa v utorok sám prihlásil na polícii. Mužom zákona povedal, že "omylom" zastrelil muža, ktorého si pomýlil s medveďom.

"Večer som sa dozvedel, že medveď sa túla po miestnej skládke a ohrozuje miestnych obyvateľov... Vzal som zbraň a rozhodol som sa ho vystrašiť. Za súmraku som vystrelil na medveďa. Neskôr som sa dozvedel, že približne v rovnakom čase bol v oblasti postrelený muž, ktorý neskôr zomrel v nemocnici," napísal Redkin vo vyhlásení, ktoré zverejnil portál Kam24.ru.

Britský denník The Times informoval o tom, že politik bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Z loveckej pušky vybavenej puškohľadom s nočným videním údajne vystrelil desaťkrát.

Zákonodarca uviedol, že pozastavil svoje členstvo v ruskej vládnucej politickej strane Jednotné Rusko a stiahol svoju kandidatúru v septembrových voľbách do miestneho zastupiteľstva.

Ruské vydanie časopisu Forbes Redkina zaradilo na zoznam najbohatších politikov. Podľa agentúry TASS 55-ročný Redkin za uplynulé tri roky priznal príjem z podnikania vo výše jeden a pol miliardy rubľov (v prepočte vyše 17 miliónov eur). Vlastní niekoľko veľkých firiem. Ruské médiá ho označujú za magnáta v oblasti rybolovu a letectva. Za usmrtenie z nedbanlivosti mu hrozia minimálne dva roky väzenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá