Súd s Kočnerom odročili, v kauze motáky sa bude pokračovať až v októbri

TA3 TASR
11.8.2021 08:44

Okresný súd Bratislava I odročil v stredu hlavné pojednávanie s obžalovaným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze motákov na 27. októbra.

Na odročenom procese by mal vypovedať advokát Andrej Šabík. Ten sa na utorkovom prvom dni pojednávania ospravedlnil z dôvodu dovolenky. Na jeho výpovedi trvá prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne. Predseda senátu OS Bratislava I ešte zváži, či na októbrové pojednávanie predvolá aj bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana.

V stredu bolo na programe oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a obrazovým záznamom z výpovede vtedy utajeného svedka - exsiskára Petra Tótha z novembra 2018 a znaleckým posudkom. Znalecký posudok bol podľa vyjadrenia obhajcu obžalovaného Michala Mandzáka irelevantný. Jeho klient vinu popiera a naďalej popiera, že by bol autorom motákov.

"Znalec sa jednoznačne vyjadril, že pisateľom tých sporných materiálov, tzv. štyroch kusov motákov, je obžalovaný. Z toho znaleckého posudku to vyplýva jednoznačne. Z môjho pohľadu len potvrdil okolnosti uvádzané včera svedkom Petrom Tóthom ohľadne šifrovanej komunikácie medzi ním a obžalovaným," povedal médiám po opustení súdnej miestnosti prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín Ronald Kutiš.

Podľa jeho názoru je výsluch Zuriana nadbytočný. "Myslím si, že aj dnes prehrávaným obrazovým záznamom z odovzdania motákov na účely trestného konania, ako aj z výpovede svedka Tótha jednoznačne vyplýva, aká bola jeho komunikácia so Zurianom týkajúca sa odovzdania motákov. Myslím si, že on nemá k veci čo povedať," zdôraznil Kutiš.

Súd v utorok pojednával po prvý raz, keď prijal obžalobu na verejnom zasadnutí koncom júna. V utorok vypovedali okrem Tótha obhajca Marek Para a podnikateľ Jozef Dučák. Para s vylúčením verejnosti.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok