Spravodajská televízia CNN prepustila troch zamestnancov. Do práce prišli nezaočkovaní

6.8.2021 09:37

Americká spravodajská televízia CNN prepustila troch zamestnancov, ktorí prišli do práce nezaočkovaní. V piatok o tom informovala agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na interný e-mail, ktorí dostali zamestnanci spoločnosti.

Spravodajská televízia CNN prepustila troch zamestnancov. Do práce prišli nezaočkovaní
Foto: TASR/AP

Riaditeľ CNN Jeff Zucker v internom obežníku napísal, že spoločnosť uplatňuje politiku nulovej tolerancie a žiada, aby boli všetci jej zamestnanci očkovaní. Týka sa to ľudí, ktorí pracujú v redakcii, ale aj reportérov a kameramanov v teréne.

"Všetci z redakcie spravodajstva, športu aj štúdioví technici, musia byť očkovaní. Máme v tom už dávno jasno, takže by nemalo dochádzať k nejasnostiam," napísal Zucker. Nešpecifikoval, kedy boli traja zamestnanci prepustení, ani to, na akej pozícii pracovali.
   

CNN podľa agentúry Reuters uvažuje aj o tom, že podľa nových pravidiel sa budú musieť všetci zamestnanci pred vstupom do budovy preukázať dokladom o očkovaní. V súčasnosti firma vyžaduje len čestné vyhlásenie o vakcinácii.

Okrem toho sa CNN rozhodla posunúť termín návratu väčšej časti zamestnancov z home officu až na polovicu októbra. Spoločnosť pôvodne plánovala tento krok podniknúť 7. septembra. Tí, ktorí už teraz nemôžu pracovať z domu, musia v interiéroch nosiť rúška. Týka sa to nielen ústredia televízie v Atlante, ale aj v pobočiek vo Washingtone, New Yorku a Los Angeles.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok