Wittenbergerová sa v kauze Mýtnik III priznala, potvrdil Lipšic

Wittenbergerová sa v kauze Mýtnik III priznala, potvrdil Lipšic
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Lenka Wittenbergerová
Bývalá šéfka Finančnej správy Lenka Wittenbergerová, obvinená v rámci stredajšej akcie Mýtnik III, sa priznala k skutku. Počas štvrtkovej tlačovej konferencie to potvrdil špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.

"Môžem potvrdiť, že Lenka W. sa k skutku priznala," uviedol Lipšic. Zároveň zdôraznil, že sa stále realizujú úkony trestného konania. To, či bude prokurátor žiadať u niekoho z ôsmich obvinených väzobné stíhanie v korupčnej kauze Mýtnik III, ešte nie je známe.

Obvinenú Lenku Wittenbergerovú vo štvrtok prepustili z z cely policajného zaistenia. Potvrdil to jej obhajca Vladimír Mitro.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci stredajšej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými sú podnikateľ Miroslav Výboh a bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze. Toho obvinili a väzobne stíhali už počas prvej tohtoročnej akcie Mýtnik I. V piatok ho prepustili z väzby na slobodu.

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na Finančnej správe SR za niekoľko desiatok miliónov eur.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá