Hlas a Smer reagovali na obvinenie Výboha. Fico hovorí o snahe kriminalizovať opozíciu

Hlas a Smer reagovali na obvinenie Výboha. Fico hovorí o snahe kriminalizovať opozíciu
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian (ilu)
Strany Hlas-SD a Smer-SD reagovali na obvinenie podnikateľa Miroslava Výboha v kauze Mýtnik III. tým, že aktuálne dochádza k manipulácii vyšetrovaní viacerých káuz. Šéf Smeru-SD Robert Fico naďalej hovorí o snahe kriminalizovať opozíciu.

Konanie len na základe faktov a zákona

Fico poznamenal, že pre Slovensko bude dôležité preskúmať, do akej miery zneužívali právomoci verejných činiteľov minister vnútra Roman Mikulec a minister financií Igor Matovič, či špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Hnutie OĽANO vníma Ficove slová ako prejav strachu. Za zarážajúce považuje, že klamstvá o manipulácii vyšetrovania či kriminalizácii opozície šíri človek, počas ktorého vlády boli krivo obvinení a neprávom vyšetrovaní práve predstavitelia politickej konkurencie.

Hlas-SD zdôraznil, že orgány činné v trestnom konaní musia konať len na základe faktov a zákona. Hovorí o vojne v polícii a prokuratúre. Manipulácia politických káuz cez kajúcnikov podľa strany dokazuje, že množstvo prípadov je účelových a sledujú osobnú a politickú pomstu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci stredajšej (4. 8.) akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Medzi obvinenými sú podľa medializovaných správ podnikateľ Miroslav Výboh aj bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová, či bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Imrecze, Miroslav Výboh odmieta vznesené obvinenia.

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na FS SR za niekoľko desiatok miliónov eur.

Vicepremiérka a líderka za ľudí Veronika Remišová, naopak, hovorí o voľných rukách polície. Aktuálne podľa nej odkrýva aj veľké prípady, v ktorých vysokí štátni úradníci okrádali občanov o milióny eur. Podotkla, že v kauzách vypovedajú bývalí najbližší spolupracovníci Fica a lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá