Pozor na komplikácie, úsek D3 bude uzavretý do konca augusta

Pozor na komplikácie, úsek D3 bude uzavretý do konca augusta
Zdroj foto: TASR/Erika Ďurčová (ilu)
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na úplnú uzáveru diaľnice D3 v úseku Svrčinovec – Skalité od 8.00 h v pondelok (9. 8.) do 20.00 h v utorok (31. 8.). Dôvodom je údržba, servis a opravy v tuneloch Poľana, Svrčinovec a opravy na vozovke diaľnice.

Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková. "Doprava bude vedená po obchádzkovej trase. V smere do Poľska po ceste prvej triedy I/11 smer Český Tešín cez obec Svrčinovec - Zátky. Trasa obchádzky v smere z Poľska bude viesť po ceste I/12 s obmedzením do 7,5 tony," doplnila Žgravčáková.

Práce v tuneloch budú podľa nej zamerané na čistenie ostenia tunela, chodníkov, vozovky, hlavnej a štrbinovej kanalizácie, technológií, odlučovača ropných látok, protihlukových stien a kontrolu požiarneho vodovodu. "Zároveň vykonáme servis a funkčné skúšky na technologických zariadeniach. Počas úplnej uzávery úseku budeme realizovať aj práce na opravách vozovky a odstraňovať chyby v rámci reklamačného obdobia," dodala Žgravčáková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá