V košickej nemocnici treba respirátor alebo dve rúška, odmerajú vám aj teplotu

V košickej nemocnici treba respirátor alebo dve rúška, odmerajú vám aj teplotu
Zdroj foto: TASR/AP (ilustračné)
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach realizuje od začiatku tohto mesiaca monitoring pacientov a návštev. Okrem merania teploty musí mať každý respirátor alebo dve rúška. Robia tak v súlade s COVID automatom, uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Pripomenula, že nejde o triáž, pri nej platia iné opatrenia.  Monitoring v súčasnom nastavení podľa jej slov prebieha v súlade s odporúčaním Ministerstva zdravotníctva SR. „Každej vstupujúcej osobe do monobloku na Triede SNP a tiež do monobloku na Rastislavovej ulici meria pracovník UNLP teplotu. Zároveň upozorní každého na nutnosť mať v priestoroch UNLP prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu, prípadne dvomi rúškami,“ spresnila s tým, že nutnosť nosiť v UNLP respirátor pre návštevy pacientov platí v nemocnici dlhodobo, respektíve od uvoľnenia opatrení pre všetky návštevy.

UNLP je druhým najväčším zdravotníckym zariadením poskytujúcim zdravotnú starostlivosť na Slovensku. Podľa Kriškovej v čase pandémie nemocnica disponovala najväčším počtom lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. „Hygienické opatrenia sú v nemocnici nastavené v prospech zdravia pacientov a zdravotníckeho personálu, aby sa zachovala aj naďalej dostupnosť a kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ dodala.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá