Bez registrácie sa očkuje v Poprade aj v Prešove, potrebný je len občiansky a zdravotný preukaz

Bez registrácie sa očkuje v Poprade aj v Prešove, potrebný je len občiansky a zdravotný preukaz
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Bez registrácie na počkanie sa môžu aj najbližšiu nedeľu 8. 8. zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 záujemcovia v prešovskom obchodnom centre na sídlisku Sekčov a popradskom na Dlhých Honoch. Stačí, ak si so sebou vezmú občiansky a zdravotný preukaz. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

Očkovať sa bude v čase od 10.00 do 18.00h bez nutnosti registrácie. Pre obe centrá má kraj pripravených po 500 jednodávkových vakcín Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. V sobotu 7. 8. sa bude očkovať aj vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre  v Poprade. A to v čase od 8.00 do 16.00 h. K dispozícii má 750 vakcín od Pfizer/BioNTech.


"Rovnakou vakcínou bude očkovať aj výjazdová očkovacia služba. V utorok 10. augusta preočkuje 120 ľudí v Novej Lesnej a vo štvrtok 12. augusta preočkuje druhou dávkou 100 väzňov v Prešove a Sabinove," uviedla Heilová.

Doteraz zaočkoval Prešovský samosprávny kraj takmer 190.000 ľudí. Uplynulý víkend 31. 7. - 1. 8. pritom podal 5015 vakcín, z toho 894 vakcín záujemcom v obchodných centrách v Prešove a Poprade na počkanie, teda bez nutnosti registrácie.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá