Po svedkoch z policajných káuz Zemanovi a Petrovovi sa naďalej pátra, potvrdil krajský prokurátor

Po svedkoch z policajných káuz Zemanovi a Petrovovi sa naďalej pátra, potvrdil krajský prokurátor
Zdroj foto: facebook.com/policiaslovakia
Po obvinených svedkoch z policajných káuz takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi sa naďalej pátra a prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave podal návrhy na vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu a medzinárodného zatýkacieho rozkazu.

Európsky zatykač

Médiám to potvrdil krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta krátko po tom, čo Okresný súd Bratislava III schválil dohodu o vine a treste s ďalším obvineným svedkom z krivej výpovede a prísahy, a to s Csabom Dömötörom.

"Po zvyšných dvoch obvinených je vyhlásené pátranie. Podľa mojich informácií boli podané prokurátorom návrhy na vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu a medzinárodného zatýkacieho rozkazu. Prokurátor počká na to, či tieto dve obvinené osoby budú zadržané," objasnil Remeta.

Dohoda o vine a treste, ktorú schválil v stredu ráno samosudca OS Bratislava III s Csabom Dömötörom, bola posudzovaná podľa Remetu aj na základe predloženého skutku. Jednou z otázok, na ktoré obvinený odpovedal pred sudcom, je aj to, či je mu známy skutok, pre ktorý je naňho podaná dohoda o vine a treste.


 

Sudca OS Bratislava III Juraj Kapinaj odsúdil Csabu Dömötöra na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov. Podmienečný trest je podľa schválenej dohody odložený na dobu piatich rokov. Csaba Dömötör sa teda vzdal práva na riadny proces a dobrovoľne sa priznal, že spáchal uvedené zločiny.

Vo veci Csabu Dömötöra boli zabezpečené listinné dôkazy. Podľa Remetu je predčasné vyjadrovať sa k tomu, akú formu obhajoby zvolia ďalší dvaja spomínaní obvinení svedkovia na úteku. Krajský prokurátor v Bratislave sa nevedel vyjadriť na otázku, či Csaba Dömötörom by mal byť opätovne zadržaný. 

"Obvinenému bol uložený podmienečný trest odňatia slobody, bol prepustený z väzby na slobodu a proti tomuto rozhodnutiu súdu nepodal prokurátor ani obvinený, ani obhajca sťažnosť. Neviem, na akých veciach pracujú iné zložky prokuratúry a ani nie je cieľom KP v Bratislave zisťovať iné trestné veci. Môžem sa vyjadriť jedine k trestnej veci, ktorá je pod dohľadom KP Bratislava," zdôraznil Remeta.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá